UWAGA !

Pierwsze zajęcia w tym roku szkolnym zaczynamy we wtorek, 08.09.2015r. w Klubie T.K.D (tereny podożynkowe) ul. Orląt Lwowskich 26/3 godz. 19:00.


Na zajęcia proszę zabrać ze sobą:

- miękkie obuwie sportowe,
- długie spodnie,
- koszulkę
- i wodę.

Pierwsze zajęcia dla dzieci: sobota 12.09.2015 godz. 10:00.

 


 

Krav Maga w wolnym tłumaczeniu z hebrajskiego oznacza "walkę w bliskim kontakcie".

Jest to izraelski system samoobrony i walki wręcz opracowany w latach 30. XX wieku w Czechosłowacji. Technika walki bazuje na podstawowych odruchach obronnych człowieka. Posiada różne pchnięcia i uderzenia na okolice gardła, oczu, kopnięcia w strefę krocza oraz w nogi.

 


Trening dla dorosłych w naszej szkole:

 


System cały czas ewoluuje na drodze licznych badan i doświadczeń użytkowników, ale także przejmując z innych systemów obronnych badź sztuk walki najbardziej skuteczne rozwiązania.

Krav Maga nie jest sportem. Ponieważ z założenia służy samoobronie, nie ma w niej współzawodnictwa, zaś trening służy wyłącznie zastosowaniom praktycznym w walce realnej.

Głównym celem walki jest pozbawienie napastnika zdolności do dalszej walki.

Krav Maga zachęca adeptów do zdecydowanej postawy podczas konfliktu. Bronić się i atakować należy najkrótszą droga i z pozycji, gdzie się jest, podejmując jak najmniejsze ryzyko.

Krav Maga to tzw. system walki, więc jest niemal całkowicie pozbawiony znanej z innych sztuk walki otoczki filozoficznej – jego główna myśl brzmi jednoznacznie:

"Jeżeli Twoje życie lub zdrowie jest zagrożone, masz prawo do jego obrony,

bez względu na środki".

Podstawowym celem szkolenia jest nauczenie przewidywania sytuacji zagrożeń, ich unikania, przytomności umysłu i działania w stresie.