Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia dla dzieci i dorosłych.

 

Trwają zapisy do wszystkich grup treningowych

 

na rok szkolny 2016/17. 

 

- istnieje możliwość utworzenia nowych grup.

 

 


 

Krav Maga w wolnym tłumaczeniu z hebrajskiego oznacza "walkę w bliskim kontakcie".

Jest to izraelski system samoobrony i walki wręcz opracowany w latach 30. XX wieku w Czechosłowacji. Technika walki bazuje na podstawowych odruchach obronnych człowieka. Posiada różne pchnięcia i uderzenia na okolice gardła, oczu, kopnięcia w strefę krocza oraz w nogi.

 


Treningi w naszej szkole - zobacz filmy:

 


System cały czas ewoluuje na drodze licznych badan i doświadczeń użytkowników, ale także przejmując z innych systemów obronnych badź sztuk walki najbardziej skuteczne rozwiązania.

Krav Maga nie jest sportem. Ponieważ z założenia służy samoobronie, nie ma w niej współzawodnictwa, zaś trening służy wyłącznie zastosowaniom praktycznym w walce realnej.

Głównym celem walki jest pozbawienie napastnika zdolności do dalszej walki.

Krav Maga zachęca adeptów do zdecydowanej postawy podczas konfliktu. Bronić się i atakować należy najkrótszą droga i z pozycji, gdzie się jest, podejmując jak najmniejsze ryzyko.

Krav Maga to tzw. system walki, więc jest niemal całkowicie pozbawiony znanej z innych sztuk walki otoczki filozoficznej – jego główna myśl brzmi jednoznacznie:

"Jeżeli Twoje życie lub zdrowie jest zagrożone, masz prawo do jego obrony,

bez względu na środki".

Podstawowym celem szkolenia jest nauczenie przewidywania sytuacji zagrożeń, ich unikania, przytomności umysłu i działania w stresie.